BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE

Ferie to czas odprężenia i relaksu, czas beztroskich zabaw na śniegu, szaleństw na sankach oraz akrobacji na lodowisku. W trosce o bezpieczeństwo naszych przedszkolaków 7 lutego  przybył do przedszkola Pan Policjant – Wojciech Galiński. Funkcjonariusz przypomniał o zagrożeniach czyhających na dzieci w trakcie ferii zimowych. Omówił z dziećmi zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegał przed ślizganiem się na skutych lodem jeziorach, stawach i rzekach, a także przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic. Przedszkolaki były bardzo zaangażowane w pogadankę, chętnie odpowiadały na pytania, a także opowiadały o własnych przygodach na śniegu. W podziękowaniu za przybycie Pan Policjant otrzymał wykonany przez dzieci sygnalizator świetlny oraz książeczkę. Nasz gość również przygotował dla dzieci niespodziankę: odblaski oraz słodkie cukiereczki.

Spotkanie minęło w ciepłej i przyjaznej atmosferze, a informacje i udzielone przestrogi dotyczące bezpieczeństwa, na pewno pozwolą wszystkim dzieciom w dobrym zdrowiu powrócić po feriach do naszego przedszkola.