Uroczystość Pasowania na Przedszkolaka „Borowiackiej Tęczy”

Pasowanie na Przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która w naszym przedszkolu odbyła się 19.10.2021 r. w Lubiewie, 20.10.2021 r. w Bysławiu i 21.10.2021 r. w Suchej. Uroczystość rozpoczęła się od wspólnego zaśpiewania naszego Przedszkolnego Hymnu. W dalszej części każda z grup zaprezentowała się w swojej piosence oraz wierszyku. Po krótkim programie artystycznym wszystkie dzieci złożyły przyrzeczenie obiecując między innymi: dużo się uśmiechać, zgodnie bawić się z kolegami, słuchać pani, pamiętać o „magicznych” słowach oraz być dobrymi przedszkolakami. Następnie odbyło się oficjalne pasowanie dzieci, które we wrześniu pierwszy raz przekroczyły próg naszej placówki. Pani Dyrektor za pomocą świerkowej gałązki dokonała uroczystego „Aktu pasowania” włączając tym samym nowe dzieci do grona przedszkolaków „Borowiackiej Tęczy”. Na pamiątkę tego wydarzenia dzieci otrzymały dyplomy. Całej uroczystości przyglądali się zaproszeni goście- przedstawiciele Rady Rodziców w Bysławiu i Lubiewie oraz trójka grupowa rodziców z Suchej. W tak ważnym dniu nie mogło zabraknąć także Pani Wójt Joanny Jastak oraz Pani Kierownik Wydziału Oświaty- Wioletty Szymczak, które pogratulowały dzieciom i nauczycielkom występu, złożyły przedszkolakom życzenia oraz przekazały dla każdego z nich regionalną kolorowankę. Dużą niespodzianką, która wywołała uśmiech i entuzjazm zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych była wizyta przesympatycznej „Wiewiórki”. Chcąc upamiętnić to wydarzenie każda z grup zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie, na którym nie mogło zabraknąć leśnego gościa. Był to ważny dzień, pełen miłych wrażeń i emocji, które towarzyszyły wszystkim uczestnikom tej uroczystości.