Grupowe spotkania wigilijne.

Święta Bożego Narodzenia to magiczny, wyjątkowy przez wszystkich wyczekiwany czas. Każdego roku nasze przedszkolaki poznają polskie tradycje i zwyczaje świąteczne oraz włączają się w przygotowania- ubierają choinkę, wykonują świąteczne ozdoby. W tym roku dzieci z wszystkich grup piekły i dekorowały wraz ze swoimi Paniami pierniczki. Czas oczekiwania na Boże Narodzenie w naszym przedszkolu zakończyła uroczysta Wigilia, która odbyła się 17 grudnia w Lubiewie, a 20 grudnia w Bysławiu i Suchej. Świąteczne dekoracje i galowe stroje wprowadzały nastrój oczekiwania na wyjątkowe wydarzenie. Dzieci wspólnie z Paniami nakrywały do stołu, na którym oprócz słodkości i owoców nie mogło zabraknąć opłatka. Wzajemne składanie życzeń i wspólny śpiew najpiękniejszych polskich kolęd wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Podczas Wigilii nie mogło zabraknąć również Gwiazdora. Długo wyczekiwany gość z uśmiechem słuchał wierszy i piosenek świątecznych prezentowanych przez dzieci. Z każdym przedszkolakiem zamienił kilka słów i wręczył prezent. To był bardzo aktywny, radosny dzień przepełniony wzajemną serdecznością i prawdziwie rodzinną atmosferą.