DZIEŃ WRÓŻB I MAGII

Dnia 28 listopada 2014 roku obchodziliśmy w przedszkolu andrzejki. Tego dnia dzieci poznały stary, ludowy zwyczaj wigilii św. Andrzeja, gdzie to prześcigano się w pomysłach jak poznać swoja przyszłość. Nasze przedszkolaki również chciały ja poznać , w zwiazku z czym w każdej sali panie przygotowały dla swoich podopiecznych zestawy wróżb z których to dzieci dowiedziały się imion przyszłych mężów, kim beda w przyszłości, kto pierwszy zawrze małżeństwo gdy dorośnie. Do przedszkola zaproszone zostały również wrożki, które w specjalnie przygotowanym miejscu pomagały dzieciom wróżyć. Tam nasze przedszkolaczki  lejac wosk przez specjalny, magiczny  klucz wyczytywały przyszłość analizujac postać figurek woskowych. Czy wrózby zostana spełnione- przyszłość pokaże. Cały dzień został uatrakcyjniony dodatkowo tańcami i wesoła zabawa oraz pysznym, słodkim poczęstunkiem.

A oto jak się bawiliśmy:

„Wiewióreczki z wróżkami i pania”

DSCI3167

„Sówki z wrożkami”

DSCI3198

 Kim będziemy w przyszłości?

DSCI3138

DSCI3141

DSCI3143

Lanie wosku

Nasze piękne wróżki – Marta i Anita

DSCI3153

DSCI3155

DSCI3156

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *