REGULAMINY KONKURSÓW ZWIĄZANYCH Z SETNĄ ROCZNICĄ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

1.Konkurs plastyczny pt. „Piękna nasza Polaka cała” dla rodziców i dzieci

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA

Dnia 9 listopada 2018 roku podczas uroczystości z okazji 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla dzieci i rodziców pt. „Piękna nasza Polska cała”. Dostarczono aż 30 prac, które ozdabiają korytarz przedszkola. Jury w składzie:  Hanna Ostrowicka, Izabela Kotlęga i Krystyna Krawczyk-Fryckowska  miało bardzo trudne zadanie, gdyż prace były przepiękne, oryginalne i niepowtarzalne.

I miejsce- Olek i Karol Knuth

II miejsce- Agata Augustyńska

III miejsce- Julia Szmaglińska

 

Uczestnicy konkursu:

Grupa „Sowy”

 1. Dominika Czerwińska
 2. Filip Glazik
 3. Paulina Parzyszek
 4. Olek Knuth

Grupa „Misie”

 1. Marcel Musioł
 2. Mateusz Parszyk
 3. Agata Augustyńska
 4. Klaudia Ziółkowska
 5. Filip Rydzkowski
 6. Olimpia Okonek

Grupa „Wiewiórki” Bysław

 1. Martyna Dejewska-Senska
 2. Fabian Straszewski-Scheffs
 3. Miłosz Szymański
 4. Karol Knuth
 5. Franek Kriger
 6. Maja Łepek
 7. Zuzia Glazik

Grupa „Wiewiórki” Lubiewo

 1. Julia Szmaglińska

Grupa „Żabki”

 1. Marcel Grzędzicki
 2. Krystian Joppek
 3. Malwinka Rulewska

Grupa „Leśne Pszczółki”

 1. Filip Łepek
 2. Marysia Mrozik

Grupa „Pszczółki”

 1. Kasia Grubicka
 2. Marcin Ostrowski
 3. Maciej Szczęsny
 4. Marcel Gackowski
 5. Antek Smerliński
 6. Janek Gackowski
 7. Jakub kulczyk

2.Konkurs recytatorski pt. „Kto Ty jesteś?”

regulamin konkursu recytatorskiego Kto Ty jesteś

Dnia 8 listopada 2018 w naszym przedszkolu z okazji 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości odbył się konkurs recytatorski pt. „Kto Ty jesteś” o tematyce patriotycznej. Wzięło w nim udział 15 dzieci w wieku od 4 do 6 lat oraz ich rodzice Komisja w składzie: Hanna Ostrowicka, Izabela Kotlęga i Krystyna Krawczyk-Fryckowska oceniała piękne występy naszych małych aktorów, którzy w cudowny sposób oddali hold niepodległej Polsce. W czasie, gdy komisja po zakończeniu występów naradzała się, dzieci ze starszych grup przedstawiły namiastkę występu, który odbył się dnia następnego. Po burzliwych naradach odbyło się rozstrzygnięcie konkursu.                       I miejsce zajęła Ewa Jaszkowska z grupy „Sowy”, II miejsce zdobył Miłosz Derengowski z grupy „Misie” , a III miejsce należało do Marcela Gackowskiego z grupy „Pszczółki”. Oprócz zajętych miejsc wszystkie dzieci otrzymały wyróżnienie.

Uczestnicy konkursu:

Grupa „Żabki”

 1. Maksymilian Grzeca – wiersz pt. „Ojczyzna” Włodzimierz Domeradzki
 2. Krystian Joppek- wiersz pt. „Moja mała ojczyzna” Joanna Białobrzeska
 3. Malwina Rulewska- wiersz pt. „Cieszymy się, Polsko”

Grupa „Pszczółki” Lubiewo

 1. Nikodem Żukowski – wiersz pt. „Co to jest Polska” Czesław Janczarski
 2. Marcel Gackowski – wiersz pt. „11 listopada” autor nieznany
 3. Jakub Kulczyk- wiersz pt. „Twój dom” Wanda Chotomska

Grupa „Wiewiórki”

 1. Blanka Poświata- wiersz pt. „Jesteśmy Polakami” Anna Bomba
 2. Fabian Straszefski-Scheffs- wiersz pt. „Polska to piękne ogrody” D.E. Sobiesiak
 3. Zuzanna Glazik- wiersz pt. „Flaga biało-czerwona” autor nieznany

Grupa „Misie”

 1. Miłosz Derengowski – wiersz pt. „Kim też ja będę” Władysław Bełza
 2. Olimpia Okonek- wiersz pt. „Nasze polskie ABC” Zbigniew Stawecki
 3. Weronika Deja- wiersz pt. „Modlitwa polskiej dziewczynki” Władysław Bełza

Grupa „Sowy”

 1. Filip Glazik – wiersz pt. „Jestem Polakiem” autor nieznany
 2. Ewa Jaszkowska- wiersz pt. „Polskie skarby” autor nieznany
 3. Julian Średziński- wiersz pt. „Moja Ojczyzna” autor nieznay

3.Konkurs wiedzy o Polsce

REGULAMIN KONKURSU WIEDZY O POLSCE (1)

Dnia 1 grudnia 2018 roku w naszym przedszkolu odbył się Powiatowy Konkurs Wiedzy o Polsce pt. „Jesteśmy Polką i Polakiem”, którego byliśmy również organizatorami. Do udziału zgłosiło się 7 przedszkoli i oddziałów przedszkolnych, a mianowicie:

 • Przedszkole nr 1 w Tucholi,
 • Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Lubiewie,
 • Przedszkole Samorządowe Gminy Lubiewo  „Borowiacka Tęcza”,
 • Przedszkole „Leśny Zakątek” w Cekcynie
 • Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Klonowie,
 • Przedszkole „Borowiaczek” ze Śliwic,
 • Oddział Przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Żalnie.

Każda grupa przyjechała wraz ze swoim opiekunem. Każde z przedszkoli losowało na wstępie numer stolika konkursowego. Całość rozpoczęła się od powitania przez panią dyrektor Dorotę Hass – Goliszek wszystkich drużyn, nauczycieli, dyrektorów przedszkoli, rodziców, a przede wszystkim cudownej komisji w składzie:

 • Marek Sass- pisarz, poeta, historyk, wielki miłośnik naszego regionu,
 • Hanna Ostrowicka- pedagog szkolny w Szkole Podstawowej w Bysławiu,
 • Bożena Podgórska- starszy wizytator kuratorium oświaty.

Po przekazaniu głosu osobom prowadzącym Hannie Pozorskiej i Monice Nelke na dobre zaczęliśmy zmagania z wiedzą o naszym kraju. Najpierw przedstawiono zasady konkursu dla dzieci, publiczności i opiekunów drużyn. Osoby z jury otwierały zamknięte koperty i przekazywały pytania paniom prowadzącym. Zadań było 10. Dzieci układały puzzle, wśród wielu innych wyszukiwało flagę Polski, rozwiązywały zagadki, przeprowadzono 2 quizy, rozpoznawały zabytki Warszawy i Krakowa, układały obrazki na mapie, dopasowywały obrazek do wysłuchanego fragmentu legendy. Dzieci posiadały olbrzymią wiedzę o naszym kraju, za co zostały nagrodzone olbrzymimi brawami. Po części konkursowej, jury udało się na naradę i policzenie punktów, których było można zdobyć maksymalnie 40, a uczestnicy konkursu i goście zostali zaproszeni przez panią dyrektor na krótki poczęstunek przygotowany przez nauczycielki i pracowników administracji przedszkola organizującego tę uroczystość. Po krótkim występie dzieci z grupy „Sowy” nawiązującego do 100-lecia odzyskania niepodległości, jury przedstawiło wyniki konkursu i wyłoniło zwycięzców, a byli nimi:

I miejsce- Przedszkole nr 1 w Tucholi,

II miejsce- Przedszkole „Borowiaczek” w Śliwicach”,

III miejsce – Przedszkole Samorządowe Gminy Lubiewo „Borowiacka Tęcza”.

Każda z drużyn biorących udział w konkursie otrzymała nagrody i dyplomy, dodatkowo  zwycięzcy otrzymali  puzzle i książki. Każdy uczestnik dostał też  kolorowankę. Na koniec jury zabrało głos, a dzieci wręczyły im symboliczne kwiatki. Niesamowite jest to ile w takich małych głowach jest już wiedzy o naszym kraju i  jego historii. To była przede wszystkim dobra zabawa.